SAP HCM UFRS Karşılık Hesaplama Muhasebeleştirme Çözümü

Rapidsol SAP HCM UFRS Karşılık Hesaplama Muhasebeleştirme Çözümü Nedir?

İnsan Kaynakları, Bordro Muhasebesi ve Finansal Muhasebe süreçlerini SAP ERP sistemi üzerinde yürüten Uluslararası Finansal Raporlama Standartları (UFRS) çerçevesinde raporlama yapma ihtiyacı olan işletmelerin kıdem tazminatı ve izin karşılıklarının bu kapsamda hesaplanması ve muhasebeleştirilmesi için gerekli yazılım ve veri alt yapısını oluşturmak amacıyla geliştirilmiştir.

Neden Rapidsol SAP HCM UFRS Karşılık Hesaplama Muhasebeleştirme Çözümü?

Personel verileri ve bordro sonuçlarını kullanarak, personel için ayrılması gereken yıllık izin karşılıkları, kıdem karşılıklarının hesaplaması ve bu sonuçların SAP FI sisteminde muhasebeleştirmesi (kayıt atılması) işlemlerini aktüeryal kayıp/kazanç hesaplamalarını da içerecek şekilde gerçekleştirir.

Çözümün Genel Özellikleri

İki karşılık türünün değerlerinin hesaplanması için iki ayrı uygulama bulunmaktadır. Ayrı çalıştırılan bu uygulamalar ilgili karşılık hesaplamasını yaparak, çıkan değerleri ekranda kullanıcının kontrol edebilmesi için bir rapor olarak listeler. Hesaplanan değerler kontrol edildikten sonra aynı program vasıtasıyla toplu olarak bir kerede muhasebeleştirilebilir. Bunun yanında hesaplamalarda kullanılan, kıdem olasılığı parametresinin belirlenmesinde kullanılan verileri hesaplayan yardımcı bir uygulama da sunulmaktadır.

Detaylı bilgi almak ve hizmetimizden faydalanmak için iletişim bağlantısından bize ulaşabilirsiniz.

Çözüm hakkında daha detaylı bilgi için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz.

Rapidsol UFRS Karşılık Hesaplama Muhasebeleştirme Çözümü